Koronavirus


Vážení pacienti!

! NEVSTUPUJTE BEZ PŘEDCHOZÍ DOMLUVY DO PROSTOR ORDINACE !

Ordinace funguje v ordinačních hodinách uvedených v dané rubrice. Ošetřujeme po předchozí telefonické domluvě (376 398 239; 602 811 534), vstup do čekárny je možný v redukovaném množství pacientů, a to pouze s ochranou dýchacích cest!!!

K dispozici jsou Vám linky hygienické stanice: 376 370 624, 376 370 611.

Děkujeme za pochopení.

MUDr. Jana SrbováOčkování proti koronaviru

Pokud jste chronicky nemocní (vysoký krevní tlak, cukrovka, plicní onemocnění, atd.) nebo spadáte do kategorie "65+" a máte zájem o očkování proti koronaviru v naší ordinaci, kontaktujte nás.

Doporučení pacientům při podezření na infekci koronavirem

Aktuální informace z MZČR

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19


Postup při karanténě

Přiblížila ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

Pokud lékař či hygienik nařídí člověku karanténu, znamená to pro dotyčného přerušení veškerého společenského života. Zvlášť přísná musí být karanténa v případě, že se infekce přenáší vzduchem kapénkami, jako je tomu u nemoci COVID-19. V takovém případě člověk nesmí chodit do práce, školy nebo do dětského kolektivu. Nesmí ale večer ani nikam za sportem, do divadla, do kina, do hospody nebo na návštěvu přátel. Musí se zdržovat jenom a pouze doma

Nákupy a doručování potravin

Protože člověk v karanténě nesmí opustit svůj byt, měl by si zařídit, jak a kdo ho bude zásobovat potravinami. Nejlepším řešením proto je, požádat rodinu nebo si nákup objednat přes internetové rozvážkové služby. I samotná předávka tašek s nákupem by měla mít svá pravidla. V nejlepším případě by měl zákazník zaplatit dopředu s tím, že mu kurýr nákup nechá přede dveřmi. Nejde ani tak o kontaminaci nějakých tašek, jako spíš o přímý kontakt člověka s člověkem třeba při mluvení nebo při pobytu v jedné místnosti.

Můžu jít vyvenčit psa?

V případě, že člověk, který je v karanténě, vlastní domácího mazlíčka a není nikdo jiný, kdo by ho mohl vyvenčit, může se s ním podle hygieničky vydat na velmi krátkou procházku do nejbližší vzdálenosti. Ta by ale měla proběhnout v době, kdy je venku co nejméně lidí. Od druhé osoby, potkáte-li se, vždy udržujte odstup minimálně 1 - 2 metry!

Společná domácnost

Karanténa se ukládá lidem, kteří byli v kontaktu s nemocným člověkem, nebo pobývali v rizikové oblasti. Ti poté musí mít svoji oddělenou místnost, ve které mohou čas po celou dobu karantény strávit. Hygienička připomíná, že lidé musí také dodržovat oddělené používání koupelny a WC a po použití je vždy vydezinfikovat. "Nesmí také zapomínat na to, že při splachování záchodu se musí uzavírat poklop, aby se aerosol nedostal do vzduchu," řekla hygienička.

Karanténa a rodina

Primárně by se měla rodina, jejíž člen se vrátil z rizikové oblasti, snažit o vyčlenění místnosti pro potřeby karantény a úplně tak minimalizovat s rodinným příslušníkem kontakt. "Pokud nelze v domácnosti oddělit osoby, které jsou v karanténě a které ne, individuálně to posuzuje hygienik.

Jiné zdravotní obtíže

Pokud by se v době karantény vyskytly zdravotní obtíže, které s koronavirem nesouvisí, zásadně nikdy nepodnikejte vlastní kroky a kontaktujte telefonicky svého lékaře.

NECHOĎTE Z VLASTNÍHO ROZHODNUTÍ K JINÝM LÉKAŘŮM ČI DO NEMOCNICE !!!

čerpáno ze stránek Sdružení praktických lékařů - Rubrika: Epidemiologie a cestovní medicína, Koronavirus | Autor: SPL ČR | Typ dokumentu: ČLÁNEK, DOPORUČENÍ

Odkazy k objednávání se na testy

rozcestník Klatovy, Sušice, Rokycany, Privamed, Domažlice

https://mexcov.medicalc.cz/Priv/Reservations/SelectSchedule